2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hukuk eğitimi süresince ve sonraki dönemde uluslararası çalışmalar yürüten İstanbul’un seçkin hukuk bürolarında mesleki deneyim kazanmıştır.

Türkiye’de pazaryeri modeli ile faaliyetini sürdüren elektronik ticaret platformlarına, gıda, giyim sektörlerinde faaliyet gösteren birçok şirkete faaliyet alanlarına ilişkin yasal düzenlemeler çerçevesinde hukuki destek sağlamıştır.

Çalışma dönemi boyunca girişimci projelerini desteklemiş ve iş birliği içerisinde olduğu kurumlar aracılığıyla pro bono hukuki hizmetler sunmuştur.

Fikri mülkiyet hukuku alanındaki çalışmaları marka ve telif hukuku alanlarında yoğunlaşmıştır. Müvekkillerine telif hukukundan doğan uyuşmazlıklarda hukuki hizmet sunarak sektöre olan hakimiyetini geliştirme imkanı bulmuştur.

İstanbul Barosuna kayıtlı olan Avukat Gizem Öner, ceza hukuku alanında da hizmet sunarak hukukun doğru ve güvenilir bir şekilde uygulanması amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Hukukun her alanında müvekkillerine etkin hizmet sunabilmek adına alanında uzman meslektaşları ile ortak çalışmalarına devam etmektedir.